11
Sty

Od pomysłu do sukcesu w 7 minut – II edycja VC Speed Dating zakończona sukcesem

 

Druga edycja VC Speed Dating odbyła się 10 listopada 2015 roku. Współorganizatorem wydarzenia ponownie została firma Microsoft. Spośród ponad 120 zgłoszeń wyselekcjonowanych zostało 20 startupów, które na szybkich randkach spotkały się z doświadczonymi przedstawicielami aż 10 funduszy inwestycyjnych.

Wśród inwestorów znaleźli się przedstawiciele funduszy takich jak: SpeedUp, Inovo, Protos, ENEA Innovation Venture Capital Fund, Black Pearls, TVN Ventures, Experior Venture Fund, Hedgehog, Erne Ventures i QBN Seed Fund.

Zanim rozpoczęła się seria 200 randek, szkolenie pt. „Anatomy of the Winning Pitch” poprowadził Piotr Bucki, który opowiedział uczestnikom o tym, jak powinien wyglądać naprawdę dobry pitch. W trakcie drugiej części wydarzenia wykładu udzielił natomiast Bartek Pucek, który postarał się odpowiedzieć na pytanie „Poinformowany inwestor, szczęśliwy inwestor?„. Następnie odbyła się część networkingowa, gdzie inwestorzy i przedsiębiorcy mogli się lepiej poznać i porozmawiać w luźnej atmosferze. Tym razem naszych uczestników podczas rozmów wspierały napoje Vibe, które poprawiają koncentrację i dodają energii.

Po niewątpliwym sukcesie pierwszej edycji VC SPEED DATING, kiedy to rundę finansowania w wysokości 2,5 miliona złotych pozyskało Fuero Games, druga edycja zaowocowała kolejną współpracą. W spółkę APPETIQ, która stworzyła system do kompleksowej obsługi klienta w gastronomii zainwestował SpeedUp Venture Capital Group. Jak zdradził nam Łukasz Kosman z APPETIQ, inwestycja została zamknięta już w drugiej połowie grudnia.

Efekt? Dzisiaj APPETIQ przygotowuje wdrożenie w dużej galerii handlowej, instalując swoje rozwiązania na szeroką skalę. Dodatkowo w ramach grupy APPETIQ powstał projekt REBEL.pl, który zrzesza już ponad 50 niezależnych kawiarni w Warszawie.

Zapytany o to, co najbardziej podoba mu się w idei VC Speed Dating Łukasz Kosman mówi:

Gotowość do podejmowania konkretnych decyzji tu i teraz. Jest to też świetna możliwość do szybkiej konfrontacji pomysłu z osobami, które nie jeden startup widziały. Co więcej, jest to też znakomita oszczędność czasu. Zwykle proces inwestycyjny na etapie seed zajmuje ok. 3 miesięcy, gdzie najwięcej czasu pochłania umówienie się na pierwsze spotkania do funduszy. Ten problem jest rozwiązany dzięki VCSD„.

Cieszymy się, że organizowane przez nas wydarzenie przynosi wymierne efekty i faktycznie przyczynia się do rozwoju startupów i wdrażania na rynek nowych, ciekawych pomysłów.